Elektroliczniki

Akcesoria elektryczne

automatyka przemysłowa

Korzyści, płynące z wdrożenia automatyki przemysłowej

Współpraca z integratorem automatyki to coś, na co decyduje się coraz więcej polskich przedsiębiorców. Powodów takiej stopniowej zmiany mentalności w naszym kraju jest sporo – część właścicieli firm chce przyczynić się do ratowania środowiska naturalnego, podczas gdy inni starają się zwiększyć swoją atrakcyjność rynkową. Bez względu na indywidualne motywacje, generalna opinia pozostaje jednak niezmieniona – automatyka przemysłowa to przyszłość przemysłu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli weźmiemy pod uwagę różne korzyści, pozwalające przedsiębiorcom i ich pracownikom na znaczne usprawnienie swojej pracy. Oto największe atuty wdrożenia inteligentnych rozwiązań w firmie.

Praca z oprogramowaniem SCADA

Nowoczesne oprogramowanie SCADA to złożony, nowatorski system, bazujący na komunikacji na linii człowiek-maszyna. Wykorzystując specjalistyczny interfejs HMI, pracownik jest w stanie monitorować pracę całego zakładu, a także zarządzać urządzeniami oraz zbierać istotne dane. Zgromadzone informacje pozwalają na opracowanie efektywnych strategii, pozwalających na uniknięcie strat pieniężnych. Przykładem jest tu chociażby uproszczone wyszukiwanie maszyn, pracujących z gorszą efektywnością, zanim dojdzie w nich do odczuwalnej awarii.

Dzięki oprogramowaniu SCADA, możliwe jest również zoptymalizowanie zużycia energii, co przekłada się jednocześnie na niższe opłaty za energię. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się także w przemyśle produkcyjnym. System monitoruje bowiem kolejne partie produktów, zaś w momencie wykrycia jakichkolwiek wad, do użytkownika zostaje wysłany stosowny alert. Pozwala to tym samym na uniknięcie pogorszenia się opinii publicznej na temat wyrobów firmy.

Współpraca z integratorem automatyki a środowisko naturalne

Rolą integratorów automatyki jest nie tylko dostarczanie najnowszych technologii ich partnerom biznesowym, ale również propagowanie świadomości, że katastrofa klimatyczna wciąż postępuje. To właśnie przemysł przyczynia się bowiem do największej emisji CO2, pogłębiając efekt cieplarniany. Z tego też powodu, nawiązując współpracę z renomowanym integratorem, uzyskujemy pełną gwarancję, że maszyny, wykorzystywane w naszym zakładzie, będą znacznie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *