Elektroliczniki

Akcesoria elektryczne

data center

O czym powinniśmy pamiętać, planując zamianę serwerowni na Data Center?

Data Center, nazywane też po prostu centrum danych, to rozwiązanie, na które decyduje się wiele średnich i dużych przedsiębiorstw. Wraz z rozwojem biznesu, zwiększeniu ulega również ilość danych. Z czasem, standardowe serwerownie przestają zdawać tu egzamin, dlatego też konieczne staje się usprawnienie przetwarzania i przesyłu informacji. Modernizacja wymaga tu wydzielenia osobnego budynku lub zakupu specjalistycznych centrów kontenerowych, wyposażonych w agregaty wody lodowej i inne niezbędne zabezpieczenia. Umożliwi nam to stworzenie odpowiedniego miejsca pracy zarówno dla samych serwerów, jak i pracowników za nie odpowiedzialnych. Co więcej, renomowani integratorzy nowoczesnych rozwiązań, jak chociażby firma Schneider Electric, oferują klientom biznesowym możliwość skorzystania z darmowego programu do projektowania centrum danych. Oto, o czym powinien pamiętać każdy przedsiębiorca, chcący usprawnić obieg informacji wewnątrz swojej firmy.

Chłodzenie agregatami wody lodowej i inne procesy, zapewniające ciągłość pracy serwerów

Głównym atutem centrum danych, w porównaniu z serwerownią, jest fakt, że zapewniają one zarówno bezawaryjną pracę serwerów, jak i bieżącą ich obsługę. Najnowocześniejsze rozdzielnice, chronione przez wytrzymałe obudowy uniwersalne, gwarantują optymalne zasilanie wszystkich urządzeń. Pomieszczenia, mieszczące się wewnątrz centrum danych, muszą być także odpowiednio dostosowane do potrzeb eksploatowanych jednostek. Brak zanieczyszczeń w powietrzu, chłodzenie za pomocą agregatów wody lodowej – wszystko to musi stać się standardem w tego typu obiektach. Warto się też upewnić, czy dane centrum zapewnia serwerom należytą ochronę przed sabotażem. Kuloodporne szyby, wytrzymałe zamki, brak okien oraz systemy przeciwpożarowe zagwarantują tu bowiem pełną ochronę danych.

Profesjonalne programy do projektowania centrum danych

Planując projektowanie centrum danych, przedsiębiorcy mogą skorzystać ze specjalistycznych programów, oferowanych przez rynkowych liderów. Przykładem jest tu chociażby szeroka gama aplikacji, opracowanych przez Schneider Electric. Za ich pomocą, użytkownicy są w stanie nie tylko usprawnić procesy przesyłu danych, ale również zmniejszyć zużycie energii, skalować środowisko lub przeglądać informacje eksploatacyjne. Niewątpliwym atutem tego typu programów jest także intuicyjna obsługa, niewymagająca uprzedniego zdawania specjalistycznych kursów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *