Elektroliczniki

Akcesoria elektryczne

wyłączniki krańcowe

O jakich urządzeniach powinniśmy pamiętać, planując implementację automatyki?

Automatyka przemysłowa to rozwiązanie, które już dawno przestano postrzegać jako fikcję. Nowoczesne maszyny, wspomagane przez zaawansowane sterowniki oraz wyłączniki krańcowe, są bowiem w stanie wykonywać powtarzalne czynności z ogromną precyzją, nieosiągalną dla ludzkich rąk. Z tego też powodu, automatyka znajduje zastosowanie zarówno podczas rozmaitych procesów produkcyjnych, jak i przy pakowaniu towarów lub sortowaniu artykułów spożywczych. Jednocześnie, jej implementacja niesie ze sobą szereg dodatkowych korzyści, takich jak mniejsze zużycie energii, zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz wygodniejsza eksploatacja urządzeń. Należy jednak pamiętać, że wprowadzenie automatyki do parku maszynowego firmy to proces znacznie bardziej złożony, niż modernizacja, obejmująca wymianę gniazd natynkowych w biurze. W niniejszym artykule opowiemy o przykładowych urządzeniach, które powinny znaleźć się w unowocześnionym zakładzie,

Transformatory

Transformator to urządzenie, wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle elektroenergetycznym, budowlanym czy też maszynowym. Decydując się na jego zakup podczas modernizacji obiektu, warto pomyśleć nad zastąpieniem klasycznego modelu olejowego wariantem suchym żywicznym. Obiekty, stawiające na inteligentne rozwiązania, powinny odznaczać się bowiem najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Transformator suchy żywiczny, dzięki nowatorskiej konstrukcji, jest nie tylko niepodatny na wybuch pożaru, ale również wyposażony w systemy tłumienia płomieni. Urządzenia te odznaczają się przy tym wytrzymałą obudową, chroniącą je przed działaniem czynników zewnętrznych.

Wyłączniki krańcowe

Wyłączniki krańcowe, nazywane potocznie krańcówkami, uchodzą za jeden z najczęściej spotykanych elementów w automatyce przemysłowej. Ich zadaniem jest załączanie lub wyłączanie prądu w obwodach elektrycznych. Znajdują więc one najczęściej zastosowanie w układach sterowniczych oraz kontrolnych. Do najchętniej wybieranych wyłączników tego typu należą serie Osiswitch oraz OsiSense, opracowane przez firmę Schneider Electric – uznanego producenta transformatorów, sterowników i innych rozwiązań z zakresu automatyki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *