Elektroliczniki

Akcesoria elektryczne

Poliestrowe obudowy naścienne i ich zalety

Odpowiednie zabezpieczenie istotnych elementów instalacji elektrycznej to podstawa. Bez względu na to, czy mówimy tu o rozdzielnicy, wiszącej na świeżym powietrzu, czy też urządzeniu, umieszczonym wewnątrz biurowca, zakup solidnej obudowy nigdy nie powinien być bagatelizowany. Niezabezpieczone elementy instalacji są bowiem narażone na uszkodzenia mechaniczne, czynniki zewnętrzne oraz dostęp ze strony osób nieupoważnionych, co stwarza ryzyko sabotażu. Z tego też powodu, coraz popularniejsze stają się wielofunkcyjne obudowy z poliestru, jak chociażby seria Thalassa PLM, opracowana przez wiodącą firmę Schneider Electric. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego naprawdę warto jest postawić na takie nowatorskie zabezpieczenie.

Obudowy PLM i ich wszechstronność

Seria Thalassa PLM to przede wszystkim aż osiem dostępnych wymiarów obudów. Dzięki temu, możliwe jest zabezpieczenie zarówno pojedynczych urządzeń, jak i tych o modułowej konstrukcji. Ponieważ każdy z modeli odznacza się znakomitą szczelnością na poziomie IP66, obudowy możemy wykorzystać na dworze oraz w pomieszczeniach, w których panują skrajne warunki. Do wyboru są tu również dwa typy drzwiczek – pełne oraz przeszklone. Dostępne płyty montażowe obejmują zarówno wariant bakelitowy, jak metalowy. W przypadku, gdy konieczny jest montaż urządzenia w pomieszczeniu zagrożonym wybuchem, znakomitym wyborem jest z kolei skrzynka ATEX.

Zalety poliestrowych obudów PLM

Ponieważ obudowy Thalassa PLM zostały wykonane z wysokiej klasy poliestru, wzmacnianego włóknem szklanym i prasowanym na gorąco, są one odporne na szeroką gamę czynników zewnętrznych. Zarówno trudne warunki pogodowe, jak i skrajne temperatury nie naruszają konstrukcji skrzynek. Pomimo swojej trwałości, obudowy z poliestru są niezwykle lekkie, co znacząco ułatwia ich montaż. Wnętrze skrzynki zostało w nich z kolei wyposażone w specjalne ramy, przeznaczone do umieszczenia w nich elementów instalacji o modułowej konstrukcji. Co więcej, obudowy tego typu nie wymagają częstej konserwacji, zachowując swoje właściwości przez bardzo długi czas. Gwarancją bezpieczeństwa jest tu z kolei solidny zamek, chroniący urządzenia przed celowym zniszczeniem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *