Elektroliczniki

Akcesoria elektryczne

rozłączniki izolacyjne

Przykładowe urządzenia, których nie powinno zabraknąć w żadnym budynku przemysłowym

Odpowiednio dobrane wyposażenie budynku firmy to kwestia, o której nie powinien zapominać żaden przedsiębiorca. To właśnie od jakości bezpieczników nadprądowych i tym podobnych urządzeń zależeć bowiem będzie dzienna produktywność zakładu. Jak zauważają bowiem eksperci, to właśnie eksploatacja nieodpowiednich, budżetowych sprzętów przyczynia się do częstych awarii, prowadzących do poważnych strat finansowych. Z tego też powodu, podczas wyboru rozłączników tudzież wyłączników różnicowoprądowych, powinniśmy stawiać wyłącznie na rozwiązania sprawdzone, opracowane przez zaufane marki. Nawet najprostsze elementy wyposażenia zakładu mają bowiem znaczny wpływ na przebieg prowadzonych w nich prac. W niniejszym artykule opowiemy o przykładowych rozwiązaniach, opracowanych z myślą właśnie o przedsiębiorstwach.

Przyciski sterownicze, lampki i manipulatory

Przyciski sterownicze to niezwykle istotny element wyposażenia wielu obiektów, takich jak huty, magazyny tudzież kopalnie. To właśnie dzięki nim, możliwa jest skuteczna obsługa podnośników, bram garażowych i innych istotnych mechanizmów. Ważne jest przy tym, aby wykorzystywane przyciski posiadały podświetlenie, pozwalające na skuteczne użycie ich nawet w mocno zaciemnionych miejscach. Równie istotne są tu także lampki sygnalizacyjne. To właśnie dzięki nim, możliwe jest oświetlenie przejść i zredukowanie ryzyka groźnych wypadków. W przypadku prac na dużych terenach, dobrym wyborem jest tu też zakup manipulatorów bezprzewodowych, pozwalających na zdalną obsługę urządzeń.

Rozłączniki izolacyjne

Rolą rozłącznika jest zapewnienie obwodom elektrycznym optymalnej ochrony, a także umożliwienie monitorowania i sterowania nimi. Do najchętniej wybieranych urządzeń tego typu należą chociażby modele z serii Acti 9, opracowane przez firmę Schneider Electric – producenta bezpieczników nadprądowych i innych rozwiązań elektroenergetycznych. Modułowa konstrukcja sprawia, że rozłącznik Acti 9 odznacza się znakomitą wszechstronnością. Niewątpliwym atutem jest tu również bezpieczeństwo – urządzenie może bowiem zostać zabezpieczone kłódką, uniemożliwiając tym samym wszelkie próby sabotażu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *