Elektroliczniki

Akcesoria elektryczne

stycznik

Urządzenia, zapewniające optymalne funkcjonowanie obwodów elektrycznych

Obwody elektryczne pojawiają się w praktycznie każdej instalacji budynkowej. Znajdziemy je więc zarówno w domach jednorodzinnych, jak i siedzibach firm. Każdy z obwodów odpowiada osobnemu punktowi docelowemu, sprawiając tym samym, że cała instalacja jest uporządkowana, zaś zaspokojenie potrzeb energetycznych podłączonych do niej urządzeń staje się znacznie prostsze. To właśnie z tego powodu, centralnym elementem każdej instalacji są rozdzielnice modułowe, dokonujące rozdziału energii pomiędzy poszczególne obwody. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest tu również odpowiednie zabezpieczenie zarówno samych obwodów, jak i urządzeń do nich podłączonych. W niniejszym artykule przybliżymy temat ochronnych listew zasilających oraz sprzętów, czuwających nad bezpieczeństwem instalacji elektrycznych.

Stycznik – skuteczne sterowanie pracą obwodów

Stycznik to nowoczesne urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w każdej instalacji elektrycznej. Zamontowany na szynie DIN, umożliwia on zarówno monitoring, jak i sterowanie obwodami jedno- i trójfazowymi, pobierającymi prąd 16-100 A. Przykładem niezawodnych urządzeń tego typu są tu chociażby modele z serii Acti 9 iCT, opracowanej przez uznaną markę Schneider Electric. Styczniki Acti 9 są przy tym urządzeniami o konstrukcji modułowej, co znacząco zwiększa ich funkcjonalność. Za ich pomocą, użytkownik jest w stanie kontrolować pracę obwodów w sposób bezpieczny, sterując silnikami, roletami lub pompami cieplnymi. Zalety te sprawiają, że urządzenia te stanowią znakomite uzupełnienie rozdzielnic modułowych.

Ochronne listwy zasilające

Nawet najnowocześniejsze sprzęty, jak chociażby telewizory lub komputery, nie są w stu procentach bezpieczne w przypadku nieoczekiwanych skoków napięcia. Dochodzi do nich najczęściej wskutek awarii zasilania, w wyniku których po tymczasowym odcięciu prądu, ponowne jego przywrócenie powoduje chwilowe zwiększenie napięcia. Z tego też powodu, warto zabezpieczyć wszystkie istotne urządzenia, podłączając je do specjalistycznych listew zasilających. Wykorzystane w nich zabezpieczenia powstrzymają większe napięcie przed uszkodzeniem zasilaczy, w znacznym stopniu redukując ryzyko poważnych uszkodzeń i strat finansowych z nim związanych.

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *