Elektroliczniki

Akcesoria elektryczne

Zalety eksploatacji inteligentnych rozdzielnic RMU

Rozdzielnice, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, mają kluczowe znaczenie dla prawidłowej pracy całej instalacji elektrycznej oraz podłączonych do niej urządzeń odbiorczych. Prąd z elektrowni, docierający do budynku, jest bowiem odpowiednio rozdzielany pomiędzy układy, aby możliwe było efektywne ich zasilenie. I chociaż same rozdzielnice należą do urządzeń niezwykle wydajnych, zdolnych do pracy nawet przez kilkadziesiąt lat, największą efektywność oferują nam obecnie nowatorskie modele typu Smart. Oparte na inteligentnych łącznikach oraz sensorach, urządzenia tego typu stają się coraz częstszym widokiem na terenie firm, stawiających na wdrażanie zrównoważonego rozwoju. Oto, dlaczego takie nowatorskie rozdzielnice są naprawdę warte naszej uwagi.

Rozdzielnice z inteligentnymi łącznikami i ich efektywność w przemyśle

Inteligentne łączniki i aparatury, wykorzystywane w nowoczesnych rozdzielnicach RMU, pozwalają na lepsze przewidywanie awarii, prowadzących do przerw w dostawie prądu. System wczesnego wykrywania informuje użytkownika o problemie, a także wprowadza automatycznie istotne zmiany w konfiguracji. Jakość i stabilność zasilania zapewnia tu z kolei prosta integracja systemów zasilania rozproszonego i przerwanego. Systemy, obecne w inteligentnych rozdzielnicach, umożliwiają przeprowadzanie wnikliwych analiz, dzięki którym możliwe jest zapanowanie nad rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Mowa tu chociażby o funkcji zarządzania ograniczeniami obciążenia oraz mocy szczytowej. Odpowiednia implementacja takich procesów umożliwia użytkownikom znaczną redukcję wszelkich strat, zarówno natury technicznej, jak i nietechnicznej.

Rozdzielnice RMU, wyposażone w inteligentne łączniki, są zgodne z normami IEC 62351 oraz IEEE 1686. Sprawia to, że zapewniają one najwyższe bezpieczeństwo przechowywanych w nich danych. Dzięki specjalistycznym czujnikom, monitorującym podstacje, możliwe jest znaczne ograniczenie kosztów regularnej konserwacji. Niezawodne rozdzielnice tego typu oferuje nam chociażby renomowana firma Schneider Electric.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *