Elektroliczniki

Akcesoria elektryczne

Praktyczne akcesoria do szaf serwerowych

Już od wielu lat, szafa serwerowa rack stanowi integralny element wyposażenia wielu firm. Nie dotyczy to zresztą wyłącznie dużych call center czy też studiów deweloperskich. Sięgają po nie bowiem także i małe przedsiębiorstwa, które nie potrzebują dużych serwerowni, lecz w dalszym ciągu chcą zapewnić sobie sprawny przesył danych. To właśnie szafy stanowią główne zabezpieczenie jednostek, zapewniając im przy tym optymalne chłodzenie. Z tego też powodu, warto pomyśleć nad zwiększeniem funkcjonalności wykorzystywanych szaf rackowych, wykorzystując w tym celu praktyczne akcesoria. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Usprawnienie wentylacji oraz prowadzenia kabli w szafach rackowych

Nierzadko zdarza się, że pomimo eksploatacji solidnej szafy serwerowej rack, jednostki w dalszym ciągu przegrzewają się podczas pracy. Powodem jest tu zjawisko, nazywane recyrkulacją powietrza. Skutecznym sposobem na przeciwdziałanie takim sytuacjom jest montaż specjalistycznych paneli maskujących, wypełniających niewykorzystane przestrzenie oraz optymalizujących przepływ powietrza. Do najskuteczniejszych akcesoriów tego typu należą panele z serii NetShelter, przeznaczone do prostego  montażu w 19-calowych szafach EIA-310 oraz obudowach o prostokątnych otworach montażowych. W serii tej znajdziemy również szereg prowadnic, drabinek oraz pierścieni, przeznaczonych do efektywnego prowadzenia kabli. W efekcie, możliwa staje się lepsza wentylacja szafy, zaś same przewody nie ulegają zbyt szybkiemu zużyciu.

Akcesoria mocujące do szaf serwerowych rack

Niewątpliwym atutem szaf rackowych jest przede wszystkim możliwość pełnej ich modyfikacji. Jest to możliwe dzięki bogatej selekcji akcesoriów montażowych, pozwalających chociażby na dodanie do nich uziemienia lub płyt stabilizacyjnych. Na rynku dostępne są również liczne elementy szaf. Za ich pomocą, użytkownik jest w stanie wzbogacić wykorzystywaną obudowę o drzwi, kółka lub dodatkowe zestawy łączeniowe. Najwyższej klasy akcesoria dla serwerowni oferuje chociażby francuska marka Schneider Electric – producent nowatorskich rozwiązań dla nowoczesnych przedsiębiorstw.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *