Elektroliczniki

Akcesoria elektryczne

Zdalne sterowanie listwami UPS i korzyści z nim związane

Zasilacz awaryjny UPS to urządzenie, które na dobre wpisało się w listę najistotniejszych elementów wyposażenia zakładów przemysłowych, takich jak przekładniki prądowe SN. Wykorzystywane przede wszystkim w serwerowniach oraz zaawansowanych centrach danych, zasilacze te mają na celu zapobieganie natychmiastowemu wyłączaniu się urządzeń podczas awarii zasilania. To niezwykle ważne, ponieważ nagłe zamknięcie procesów może skończyć się utratą cennych danych. Na przestrzeni ostatnich lat, producenci nowoczesnych technologii opracowali dodatkowo szereg rozwiązań, zwiększających przydatność zasilaczy awaryjnych. Mowa tu oczywiście o zarządzaniu zdalnym, na implementację którego decyduje się coraz więcej polskich firm, stawiających na postęp oraz bezpieczeństwo. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Monitorowanie UPS – wygoda i oszczędności

Technologie, pozwalające na monitorowanie UPS, umożliwiają przedsiębiorcy na zarządzanie pracą urządzeń zdalnie, za pośrednictwem przeglądarki internetowej, wiersza poleceń lub protokołu SNMP. W momencie wykrycia nieprawidłowości, na przykład wyczerpującej się baterii zasilacza, system wysyła powiadomienie w trybie natychmiastowym. Dzięki temu, pracownicy są w stanie zabezpieczyć dane przed awarią, zaś sam przedsiębiorca – rozplanować wszelkie procedury serwisowe. Niewątpliwym atutem tego typu technologii jest tu również funkcja automatycznego wyłączania serwerów chronionych w sytuacji, gdy przerwa w dostawie prądu trwa zbyt długo.

Technologie do zdalnej kontroli zasilaczy UPS oferuje nam chociażby renomowana firma Schneider Electric, zajmująca się dostarczaniem przekładników prądowych SN, rozdzielnic i innych sprzętów elektroenergetycznych, spełniających wymogi zrównoważonego rozwoju. Systemy, opracowane przez wiodące marki, to także większe oszczędności, związane z brakiem konieczności wzywania dodatkowych ekip specjalistów w celu, na przykład, zresetowania systemu w innym obiekcie. Zintegrowane funkcje bezpieczeństwa, oparte na systemie haseł oraz grupowaniu pracowników, sprawiają przy tym, że do funkcji zaawansowanych dostęp mają wyłącznie osoby upoważnione. Monitorowanie UPS umożliwia też dostosowywanie pracy zasilacza do konkretnych warunków zasilania.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *